Rozpoczynając przygodę z motocyklem trzeba pamiętać o tym, że maszyna to nie wszystko. Istotny jest także wybór odpowiednich akcesoriów, które zapewniają bezpieczeństwo podczas jazdy. Najważniejszym akcesorium dla każdego motocyklisty jest oczywiście kask, chroniący głowę nie tylko w razie wypadku.

Zalety jazdy w kasku

Wielu motocyklistów oburza się na przepisy nakazujące jazdę w kasku, uważając, że to zbędny dodatek do stroju. Zupełnie niesłusznie. Kaski dzięki specjalnej konstrukcji zabezpieczają najważniejszy organ ludzkiego ciała – mózg. Poza tym konstrukcja kasku zasłaniającego twarz chroni ją przed owadami, czy też odpryskami spod kół innych uczestników ruchu drogowego.

Kaski integralne

Kaski integralne, zwane również po prostu „integralami”, to jeden z typów kasku, który należy rozważyć. Są zbudowane w taki sposób, że chronią nie tylko puszkę mózgową, ale również szczękę, zabezpieczając skutecznie całą twarz przed możliwymi urazami.

Kaski szczękowe

kaski szczękoweDrugim typem ochrony głowy, któremu warto się przyjrzeć jest kask szczękowy z Moto-Tour. Dla wielu motocyklistów jest on lepszym rozwiązaniem. Posiada wszystkie zalety integrala chroniąc twarz, ale również pozwalają na otwarcie przyłbicy, kiedy tylko potrzebujemy zaczerpnąć powietrza, lub na przykład porozmawiać z kasjerem przy bramce autostradowej.

Są jeszcze inne typy kasków motocyklowych, ale nie zapewniają one wystarczającego bezpieczeństwa przy przejażdżkach.